Kołobrzeg

Kołobrzeg, co warto zobaczyć?

Wiele jest na mapie polski miast, które zachwycają nie tylko swoim położeniem, atrakcjami i zabytkami, lecz także możliwościami szybkiego i sprawnego podróżowania do naszych zachodnich sąsiadów. Z całą pewnością jednym z takich miast jest Kołobrzeg. Nic w końcu dziwnego, wszakże przewozy do Niemiec z Kołobrzegu są tu szeroko reklamowane.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Zaraz obok trójmiasta, Kołobrzeg jest jedną z częściej odwiedzanych nad polski morzem miejscowości. Odwiedzają go często nie tylko Polacy, lecz także turyści zagraniczni, szczególnie z Niemiec. Sprzyjają temu uliczne busy do Niemiec z Kołobrzegu, lecz także przepiękne zabytki. Co zatem warto zobaczyć w tym mieście? Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez wszystkich turystów przyjeżdżających do Kołobrzegu jest oczywiście znajdujące się tu molo. Oryginalny obiekt, który powstał pod koniec XIX wieku. Niestety uległ zniszczeniu w trakcie działań wojennych II wojny światowej, lecz w latach siedemdziesiątych został odbudowany. Obecnie molo liczy sobie około 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Kilka lat temu obiekt przeszedł generalny remont i został doposażony m.in. w efektowne oświetlenie. Inną ciekawą atrakcją Kołobrzegu jest latarnia morska. Oryginalna latarka morska w Kołobrzegu datowana jest nawet na rok 1666. W tamtym czasie rozpalano jej światło jedynie wtedy, gdy planowane było przybycie statków, a od roku około 1860 świeciło już na stałe. Niestety i ten obiekt został zniszczony w tracie wojny. Obecna latarnia liczy sobie niecałe 30 metrów wysokości i umożliwia obserwacje pięknej panoramy Bałtyku. Będąc w Kołobrzegu, nie można pominąć na swojej drodze zwiedzenia takich obiektów, jak portu morskiego, czy też katedry. Warto także odwiedzić pomnik zaślubin polski z morzem, a także pomnik Sanitariuszki, który oddaje hołd wszystkim kobietom walczącym ramie w ramie z mężczyznami w trakcie II wojny światowej.

Busy do Niemiec zachodniopomorskie

Kołobrzeg obok doskonałych atrakcji turystycznych i zabytków posiada także bardzo szczególną cechę. Jest to miasto bardzo dobrze położone geograficznie, dzięki czemu umożliwia bardzo wygodne przemieszczanie się drogami do Niemiec. Nic zatem dziwnego, że stale kursujące busy do Niemiec z Kołobrzegu i z powrotem są tak częstym widokiem na okolicznych drogach. Wynajęcie busa jest znacznie lepszym pomysłem niż podróżowanie na takiej trasie samodzielnie. Nie tylko odchodzi wysoki koszt przejazdu, lecz także konieczność samodzielnego prowadzenia. Ogromną zalet podróżowania busem do Niemiec i z powrotem jest możliwość podstawienia busa pod konkretne miejsce na mapie Kołobrzegu, a także ustanowienie konkretnego celu podróży w Niemczech. Dzięki temu nie ma możliwości zgubienia się czy też niezdarzenia na odjeżdżający właśnie pojazd. Jadą busem, nie ryzykuje się również kradzieży, co często spotykane jest w pociągach, oraz trafienia na nieprzyjemnych współpasażerów. Jak zatem widać Kołobrzeg błyszczy na wielu płaszczyznach. Nie tylko jest świetnym miejscem na wakacje, lecz także idealnym punktem wypadowym do zachodniego sąsiada.

 

Tagi:

busy do Niemiec z Kołobrzegu, busy z Kołobrzegu, z Kołobrzegu do Niemiec, busy z Niemiec do Kołobrzegu, przejazd, transport do Kołobrzegu, przewóz osób, Kołobrzeg Niemcy, szukam przejazdu, busy do Niemiec Kołobrzeg, przewozy Polska Niemcy, przewoźnicy Polska Niemcy, transport z Niemiec do Polski, busy do Niemiec zachodniopomorskie, przewozy do Niemiec