Transport osobowy z Gdyni do Monachium

Busy pomorskie do Niemiec - trasa z Gdyni do Monachium

Jak dostać się z Gdyni do Monachium czyli busy do Niemiec pomorskie

Dzisiejszą podróż rozpoczynamy od pięknej Gdyni i udajemy się do wspaniałego Monachium. Wycieczka odbędzie się nietypowym środkiem transportu, którym będzie bus. Dowiemy się, co możemy zobaczyć w tych miastach i dlaczego warto wybrać się tam busem, a nie samolotem czy własnym samochodem.

Dlaczego warto zobaczyć Gdynię?

Gdynia to polskie miasto, które się nieustannie rozwija i tętni życiem. Z małej wioski rybackiej rozwinęło się miasto pewne siebie i z dużymi możliwościami dla młodych osób. Gdynia to wyjątkowe miasto, które można na przykład zobaczyć w weekend. Wśród atrakcji cieszących się dużą popularnością jest Skwer Kościuszki, Molo Południowe, Statek-muzeum „Dar Pomorza”, Okręt-muzeum ORP Błyskawica. Ostatni jest najstarszym na świecie unoszącym się niszczycielem oraz bojowym okrętem alianckim. W Gdyni jest też wspaniałe Muzeum Marynarki Wojennej. Warto wspomnieć też o Kamiennej Górze, z której roztacza się fantastyczny widok na port i Skwer Kościuszki. Jest to miasto nad Zatoką Gdańską, dlatego nie mogło w nim zabraknąć piaszczystych plaż. Ciekawą propozycją z pewnością będzie plaża w centrum niedaleko Skweru Kościuszki. Jest tam wiele atrakcji dla dzieci i cieplejsza woda niż w innych trójmiejskich kąpieliskach. To tylko niektóre atrakcje, a jest ich znacznie więcej.

Co warto zobaczyć w Monachium?

Monachium bez wątpienia kojarzy się z piłką nożną i pysznym piwem oraz festiwalem Oktoberfest. Jest to stolica Bawarii i trzecim największym miastem w Niemczech. Spacerując po centrum miasta, z pewnością traficie do ogrodu, który określany jest mianem Ogrodu Angielskiego. Jest on rozmieszczony wzdłuż rzeki Izary. Jest to jeden z najstarszych i największych parków śródmiejskich na całym świecie. Wystarczy kupić kilka precli, piwo, aby można było cieszyć się popołudniowym odpoczynkiem na trawie. Wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu będzie z pewnością herbatka w japońskiej herbaciarni i ogród w stylu japońskim. Miejscem pełnym turystów jest Plac Mariacki, który także warto odwiedzić. Inne ciekawe miejsca to rezydencja i ogród Hofgarten, czyli idealne miejsce na odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu. Na koniec koniecznie warto odwiedzić muzeum BMW oraz BMW Walet, Park Olimpijski i Alianz Arenę. Poza miastem jest także wiele atrakcji. Koniecznie trzeba pojechać na Bawarskie Jeziora czyli: Tegernsee, Eibsee, Konigssee i Walchensee, czyli jezioro w Alpach Bawarskich.

Busem do Monachium z Gdyni, czyli dlaczego warto wyruszyć w taką podróż?

Przewozy do Monachium z Gdyni to świetny sposób transportu. Dzięki temu można zapomnieć o wszelkich niedogodnościach. Ogromną zaletą jest usługa door to door, czyli z adresu na adres. Kierowca przyjeżdża po Ciebie pod wskazany adres i zabiera Cię tam, gdzie chcesz w Niemczech. Dzięki temu unikasz wszelkich niedogodności związanych z błądzeniem. Do kraju naszych zachodnich sąsiadów warto udać się z firmą Beatabus, która oferuje przewozy klimatyzowanymi busami. Co więcej, pojazdy oferują wygodne fotele, WiFi i wysokiej klasy sprzęt audio-wideo. Przechodzą też przez przegląd techniczny przed każdym wyjazdem. Uczestnicy otrzymują także opiekę doświadczonego kierowcy, który bardzo dobrze porozumiewa się w języku niemieckim.

Na trasie przejeżdżamy przez:

Gdynia, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Berlin, Lipsk, Norymberga, do Monachium

Busy do Niemiec, województwo Pomorskie i Zachodniopomorskie.

Skontaktuj się z nami tel. 535 300 997, 604 666 755,

sprawdź także inne nasze trasy z Gdańska do Bremen